امروز: چهارشنبه، 2 اسفند 1396

شعب استانی

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور

» » برگزاری کارگاه آموزشی جایگاه اشتغال و بیکاری در سبک زندگی اسلامی در کرمان
11/7 1396

به همت مرکز فعالیت های قرآنی جهاددانشگاهی استان کرمان و با همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور کارگاه آموزشی جایگاه اشتغال و بیکاری در سبک زندگی اسلامی، در روز های 25 و  26آذر ماه سال جاری در سالن جهادگر دکتر کاظمی اشتیانی جهاددانشگاهی استان کرمان برگزار شد.

کارگاه آموزشی جایگاه اشتغال و بیکاری در سبک زندگی اسلامی، از سلسله سمینارهای آموزشی مهارت های زندگی با حضور دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان برگزارشد.

دکتر حسین پور موسی، مدرس کارگاه نخست به تعریف واژه سبک زندگی و سپس به تعریف سبک زندگی اسلامی پرداخت و در مورد جایگاه اشتغال زنان در جامعه و تأثیرات مثبت و منفی آن از دیدگاه اسلام صحبت کرد.

وی افزود: در دیدگاه سبک زندگی اسلامی‌ـ‌ایرانی نه فقط خانه‌داری را یک شغل بسیار مهم می‌داند، بلکه  آن قدر برای نقش‌های مادری و همسری زن ارزش قائل است که دیگر نقش‌های وی را در سایه‌ی این دو وظیفه‌ی حساس  تعریف می‌کند.

پورموسی در مورد دیدگاه مقام معظم رهبری بیان کردد: در نگاه رهبر معظم انقلاب اشتغال زنان، دارای جایگاه مهمی است، آنجا که می‌گویند، «اسلام با کار کردن زنان نه تنها موافق است، بلکه تا آن‏جایى که با شغل اساسى او که مهم‌ترین شغل اوست - یعنى تربیت فرزند و حفظ خانواده - مزاحم نباشد، شاید لازم هم مى‏داند».

وی اظهارکرد: البته ایشان نکاتی را از قیود حضور اجتماعی زنان می‌دانند و می‌فرمایند، «اشتغال بانوان از جمله‌ى چیزهائى است که ما با آن موافقیم، بنده با انواع مشارکتهاى اجتماعى موافقم؛... منتها دو سه تا اصل را باید ندیده نگرفت، یک اصل این است که این کار اساسى را - که کارِ خانه و خانواده و همسر و کدبانویى و مادرى است - تحت‌الشعاع قرار ندهد»

بازدیدها: 59 نظرات: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود
 
فعالیتهای قرآنی واحدهای جهاددانشگاهی
آرشیو
انتخاب استان
اخبار
تبلیغات