امروز: دوشنبه، 3 مهر 1396

استان چهارمحال و بختیاری

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور

» » کرسی تلاوت و تدبر در قرآن کریم
  06/22 1396
  زمان: 24 آبان ماه 1395
  مکان: پردیس شهید باهنرشهرکرد(وابسته به دانشگاه فرهنگیان)

  گزارش اجمالی

  طرح هماهنگ کرسی تلاوت و تدبر قرآن کریم با حمایت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری و با مشاركت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان و پردیس شهید باهنر شهرکرد دوشنبه 24 آبان ماه 95 و با حضور استاد محسن رضوانی مولف و مدرس حوزه و دانشگاه و تعداد 150 نفر از دانشجویان دختر پردیس شهید باهنر برگزار شد.

  در ابتداي اين جلسه، جابر علي محمدي، قاري ممتاز استان، به قرائت آياتي از سوره مباركه بقره پرداخت سپس استاد محسن رضوانی در سخنانی با اشاره به اینکه فرمول‌های قرآن، فرمول‌های رشد است، گفت: از فرمول‌های قرآن ساده رد نشویم، کلید رحمت، رمز گشایش الطاف الهی و دوری از غفلت‌ها قرآن است.

  مبتكر «منبر قرآني» در ايران با بیان اینکه دنیای غرب متحیر از فرمایشات ائمه هستند ولی ما بیگانه‌ایم، افزود: برخی از زیباترین کتاب‌ها در شناخت ائمه توسط مسیحیان نوشته‌شده است و روانشناسان غربی اکنون سخنان پیامبر را تأیید می‌کنند.

  پژوهشگر علوم و معارف قرآن کریم با تأکید بر اینکه کلمات قرآن منحصر به فردترین تأثیر را بر مولکول‌های بدن دارد، اظهار کرد: اگر قرآن را بیشتر بشناسیم، از آن بیشتر استفاده خواهیم کرد و آرزوهای ما در دنیا رنگ دیگری خواهد گرفت.

  مدیر مرکز قرآن و عترت نورالثقلین اصفهان انسان ساخته نشده را تراز بقیه موجودات دانست و تصریح کرد: انسان قابلیت ساخته شدنش بیشتر و ایجاد شناخت محور است که میزان شناخت برای انسان در قرآن بی‌نهایت است.

  مدرس گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: علوم رسمی برای ساختن ابزار آسایشی و علوم معنایی برای تولید آرامش را از انواع علوم برشمرد و اضافه کرد: کسی که معنا را بفهمد به سمت آرامش می‌رود. انسان‌ها آرامش ندارند زیرا وظیفه خود که بندگی است را فراموش کرده‌اند.

  رضوانی اظهار کرد: جوانان از بی‌دینی گریزان هستند، اگر دین واقعی را به آنان نشان دهیم لذت خواهند برد.

  وی با تأکید بر اینکه اخلاق همان تعلیم و تربیت است، گفت: تعلیم و تربیت تزکیه و تعلیم قرآن است و این تزکیه و تعلیم تربیت است.

  مدرس حوزه و دانشگاه تربیت انسان را نامحدود خواند و اظهار کرد: انسان تربیت‌شده ارزشش مشخص نیست و عالم را دگرگون می‌کند لذا بزرگ‌ترین مصیبت انسان بی‌خاصیت بودن اوست.

  يادآور مي شود استاد محسن رضوانی بعد از اجرای این برنامه که در سالن اجتماعات پردیس شهید باهنر برگزار شد، در خوابگاه دانشجویان پردیس بحرالعلوم دانشگاه فرهنگیان استان حضور پیدا کرد و به سوالات تعدادی از دانشجویان حاضر در جلسه پاسخ داد.

  بازدیدها: 11 نظرات: 0
معرفی واحد

  جهاددانشگاهي واحد استان چهار محال و بختياري


  معاون فرهنگی: سیروس رضایی

   

  شماره تلفن: 32320070-32320323-038


  شماره نمابر: 33380316-038

   پست الکترونیک: sec.cb@acecr.ac.irو Moavenat_farhangi0381@yahoo.com

  وب سایت: www.jdchb.ac.ir


  آدرس: شهركرد – كيلومتر 4جاده سامان – دانشگاه شهركرد –جنب دانشکده منابع طبیعی وعلوم زمین – معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي استان  کدپستی 8813713568

  معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری با هدف تعمیق گرایش و باور های دینی و آگاهی سیاسی نسل جوان به ویژه دانشجویان و تبلیغ و ترویج آرمان ها و ارزش های انقلاب برای مقابله با گسست نسلی و تهاجم فرهنگی و رشد خلاقیت و پرورش استعدادهای هنری و ادبی و تقویت مشارکت فعال دانشجویان در مسائل سیاسی و اجتماعی استان فعالیت می نماید.حوزه های فعال در این معاونت به شرح ذیل می باشد :1- شعبه سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور2-شعبه مرکز فرهنگی دانشجویی امام،ولایت فقیه و انقلاب اسلامی3-شعبه سازمان دانشجویان4-شعبه مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا)5- شعبه مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان (ایستا)6-شعبه سازمان انتشارات7-خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری8-خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)شعبه چهارمحال و بختیاری
گزارش تصویری

فعالیتهای قرآنی واحدهای جهاددانشگاهی
انتخاب استان
تبلیغات