امروز: دوشنبه، 3 مهر 1396

استان البرز

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور

» » تفسیر موضوعی قرآن کریم
  06/22 1396
   زمان: مهر وآبان ماه 1395
  مکان: دانشکده علوم دانشگاه خوارزمی

  گزارش اجمالی

  معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز با حمایت و نظارت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برای دومین سال متوالی اقدام به برگزاری دوره آموزش «تفسیر موضوعی قرآن کریم» نمود.

  این دوره آموزشی ویژه دانشجویان دانشگاه‌های استان البرز و در کلیه مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاهی در دانشگاه خوارزمی(پردیس کرج) برگزار شد.

  پس از طراحی و آماده‌سازی پوستر، اطلاع‌رسانی در سطح دانشگاه‌های استان، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های محلی، کانال‌های فضای مجازی و کلیه سایت‌های مربوط به جهاد دانشگاهی استان آغاز شد. همچنین همزمان بنر و پوستر آغاز ثبت‌نام این دوره آموزشی در سطح دانشگاه خوارزمی نصب شد.

  پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام و اعلام برنامه زمانی آغاز دوره، نخستین جلسه، سه‌شنبه 27 مهر ماه 95 از ساعت 15:30 الی 18:30 در سالن فرهنگ دانشکده علوم دانشگاه خوارزمی با حضور علاقمندان به یادگیری و درک مفاهیم آیات قرآن کریم برگزار شد.

  استاد مهدی مرادی، راهبری این دوره آموزشی را بر عهده داشت.

  گفتنی است در روش آموزشی در طی این 6 جلسه سه ساعته، سعى بر آن بوده است كه موضوع و مفهومى كه از آيات شريف قرآن استفاده مى‌شود، به صورت مستقل ذكر گردد، از اين‌رو به تناسب هر آيه، چندين برداشت در ذيل آن قرار گرفته و در مواردى نيز توضيحاتى در تبيين نحوه استفاده برداشت از آيه آورده شده است. در پايان هر آيه، فهرستى از عنوان‌هاى موجود در آيه و برداشت‌ها، به صورت عنوان‌هاى اصلى و فرعى طبقه‌بندى از سوی استاد به فراگیران ارائه شد و در پايان نيز مجموعه نمايه‌هاى آن به شكل الفبايى موضوعى رده‌بندى و در دسترس مخاطب قرار داده شد تا مراجعه كننده بتواند به راحتى موضوعات اصلى و فرعى مورد نياز خود را بيابد.

  اين تفسير با روش برداشت از آيات، مى‌تواند كليد راهنمايى براى فراگیران باشد تا بتوانند هر چه دقيق‌تر و كامل‌تر به موضوع مورد پژوهش خود در آيات قرآنى دست يابند.

  در این دوره آموزشی قریب به 45 دانشجو حضور داشتند که با توجه به رعایت میزان حضور در جلسات برای 38 دانشجو گواهینامه حضور در دوره صادر شده است.


  بازدیدها: 9 نظرات: 0
معرفی واحد

  جهاددانشگاهی واحد استان البرز

  معاون فرهنگی: احمدرضا فيروزي

   

  شماره تلفن: 34505151-026

  شماره نمابر: 34505151-026

   پست الکترونیک: sec.alborz@acecr.ac.ir  و   cul.alborz@acecr.ac.ir

  وب سایت: www.jalborz.ir

  آدرس: كرج، حصارك، دانشگاه خوارزمی، طبقه همكف ساختمان اداري

  معاون فرهنگی: احمدرضا فيروزي  شماره تلفن: 34505151-026شماره نمابر: 34505151-026 پست الکترونیک: sec.alborz@acecr.ac.ir  و   cul.alborz@acecr.ac.irوب سایت: www.jalborz.irآدرس: كرج، حصارك، دانشگاه خوارزمی، طبقه همكف ساختمان اداري
گزارش تصویری

فعالیتهای قرآنی واحدهای جهاددانشگاهی
انتخاب استان
تبلیغات